אודות

Back
דף הבית >> אודות

 
 

אודות

 

 tsofi@artnsmart.com

צופי - 0508455245

צור קשר | דווח על בעיה

 

 
 

25 שנים חקרתי, ליקטתי, בדקתי, שיחקתי, שאלתי, נתקעתי במבוי סתום ונדהמתי מפלאי הצבעים שניבטו בפני והצלילים שבקעו מהמחשבים שהתחלפו על השולחן בביתנו. באותם שנים בדקתי, עיצבתי, גזרתי, הדבקתי, הפקתי ויצרתי עבודות באמצעות גרפיקה ממוחשבת.
 
את האהבה לילדים, האהבה לאמנות, מקצועות המחשב, סקרנות אישית ואין סוף שעות של התבוננות בילדים המשחקים, יוצרים, חוקרים ומחפשים, ערבבתי, לתבשיל, מתוק וטעים - משחקי חשיבה ויצירה לילדים.

ילדים הם יצירתיים באופן טבעי ובכולם קיים הצורך לבטא צד זה. במהלך השנים, בדקתי מאות תוכנות, התבוננתי על ילדים משחקים כמעט עשר שנים, בעת הדרכתם תוך כדי קיום חוגי מחשבים לילדים והם לימדו אותי כיצד הם חושבים, מה מעניין אותם, מה מאתגר אותם, מה גורם להם חוסר נוחות, מה גורם להם סיפוק שביצירה. 
 
בהשראת התוכנות הטובות במיוחד, ומתוך הצפייה והחקירה של התנהגות ילדים בסביבת משחקי מחשב, בניתי משחקי למידה ויצירה לילדים.

משחקי חשיבה ללא אלימות, ללא מרכיבי לחץ, ללא שימוש באפקטים של הפחדה ומתח.
מצאתי דרכים להפעיל, ללמד ולאתגר ילדים במשחקי מחשב גם ללא הצורך במתן ציונים, בניית מתח, דחיפה להשגת ניקוד גבוה וכל'. דרכים רגועות נינוחות בעלות אופי תומך, מעצים ומרגיע. משחקים בעלי אופי מתאים לנפשם הרכה של ילדים צעירים.
 
משחקי חשיבה חשובים מאד להתפתחות ילדים, אך כך גם משחקי יצירה. נהוג לשייך יצירה לעולם שאינו קשור למחשב אך בעידן המתפתח של שימושים דיגיטאליים מפותחים ניתן להשתמש גם במחשב ככלי יצירתי. יותר מכך, גיליתי כי משחקי יצירה משולבי מחשב חשובים מאד לילדים צעירים ומשפיעים על דרך תפיסתם את העולם הדיגיטאלי ומקומו בחייהם.

שנים רבות אני עובדת על פיתוח משחקי יצירה משולבי מחשב המשאירים מרחב גדול לדמיון, יצירה, יצירתיות, חשיבה עצמאית, התבוננות, קשב וריכוז ופעילות משותפת להורים וילדים. למדתי במהלך השנים כי חשוב מאד לשלב משחקי יצירה יחד עם משחקי חשיבה. שילוב כזה משפיע מאד על איזון ורגיעה.
 
מקווה לפגוש אתכם בעת הגלישה באתר.

צופי קלקודה. 
יוצרת ועורכת artNsmart


תודות

תודה לכל השותפים ליצירה שמלווים אותי בפרוייקטים השונים. לשותפים לחשיבה רעיונית, ליזמים שמעלים רעיונות, לשותפים לפיתרון בעיות תיכנות,לממליצים על עיצוב, לשחקנים המלווים אותנו בהקלטות, לבמאית, איש הקול, יועצי שפה. כל משחק שנולד קשור בשילוב אנשים רבים וטובים השותפים ליצירה.

תודה לרוית בקיש שאפשרה לי לתת חיים דיגיטאליים לדמויות הארנבים המקסימות שהיא מציירת שנים, ועל התמיכה והעיצות בעיצוב אתר הילדים - בית הארנבים

תודה לתומר קלקודה על איור והנפשת דמיות באתר ומשחקים שונים.
תודה לרון קלקודה על הקלטת דיבוב לתוכנות, ועל הרעיונות הנפלאים שהוא נותן לי בכל יום, ומחבר אותי לעולמם של הילדים הצעירים.
תודה לנעמה פורת על הקלטות הדיבוב לתוכנות.
תודה לנועה קלקודה, על יצירת רקעים מעולמם של אוהבי המנגה, וחיות המחמד.
תודה לשי נבון שעדיין לא מלאו לו חמש שנים, והוא כבר בודק  עניין, הנאה, והנדסת אנוש לתוכנות.
דודה למתן פסטרנק שעדיין לא מלאו לו חמש שנים וגם הוא בודק עניין הנאה והנדסת אנוש לתוכנות.
תודה לורד נבון שאוספת מידע ומציעה תיקונים ורעיונות.

תודה לכל הילדים שמלמדים אותי בכל יום כיצד הם חושבים, מה הם אוהבים, איך לגרום להם לחייך, ולהרגיש את הסיפוק שביצירה.

 

              

[Top]      שמירת פרטיות  | דף הבית  |  תקנון האתר | מפת האתר

משחקים לילדים | הורים וילדים| חינוך ילדים | יצירה לילדים | משחקים לגיל הרך | משחקי מחשב לילדים | משחקי חשיבה לילדים