להפעלת המשחק לחצו כאן

מחשבת, משחק אסטרטגיה לילדים ומבוגרים

תיאור המשחק

המטרה לנקות את הלוח מהכפתורים המונחים עליו, מנצח מי שניקה יותר כפתורים. לפניכם לוח עם 33 חורים ועליו מונחים בתחילת המשחק 32 כפתורים, ובמרכז חור ריק לכפתור.
על השחקן לדלג עם כפתור אחד מעל כפתור אחר, הסמוך לו, אל חור ריק, בכל כיוון אפשרי: ימינה, שמאלה, למעלה, או למטה. קפיצה כזו, מאפשרת סילוק הכפתור מעליו דילגנו. מטרת המשחק: להישאר עם פרח אחד במרכז הלוח.
תוך כדי המשחק צריך לחשוב ולתכנן מספר צעדים קדימה, וליצור מצב שבו, לא נשאיר כפתורים בודדים או במבנה שלא יאפשר בצעדים הבאים, לחלוף מעל הכפתור הבודד.

לצפייה בווידאו לחצו כאן

מהו משחק מחשבת

המשחק "מחשבת" (Peg Solitaire) הינו משחק עתיק יומין עם חוקים פשוט מאוד. בעבר הלא רחוק היו מכינים את לוח המשחק וחלקיו מעץ, שיש, פלסטיק, בגירסאות מפוארות או פשוטות שמתאימות לכל כיס.
אפשר למצוא עיצובים שונים ומגוונים למשחק, כשהשוני המרכזי, קשור לצורת הלוח, וצורת החלקים.

 

מחשבת שלב 2

למי מיועד המשחק

המשחק פשוט להפעלה ולהבנה ולכן מתאים גם לילדים צעירים. בתחילה הם עשויים לשחק בפשטות, ללא תכנון מהלכים וחשיבה מקדימה, אך בהמשך אמורים להבין את הבעיות הנוצרות עם "אכילה" ללא תכנון וישתפרו בביצועים. לעתים מעט הדרכה והכוונה יוכלו לשנות תפקוד הילד המשחק ותוכלו להבחין בשיפור משמעותי בהישגים ובהתלהבות מההצלחה במשחק.

 

הערות המעצבים

תוכנת המשחק שייכת לקבוצת משחקי חשיבה לילדים. בחשיבה תחומים רבים ומגוונים. משחק זה מתמקד, בפיתוח חשיבה אסטרטגית וביכולת לתכנן מספר מהלכים מראש, יחד עם תפיסה מרחבית.
במשחק הסרנו מרכיבים של לחץ ותחרות, מספר החוקים במשחק מועט והוא משחק נכון להתחיל לילדים שמתקשים בהבנת חוקי משחק.
מתאים לילדים והורים שמעוניינים לפתח ריכוז, סבלנות וחשיבה אסטרטגית.
המשוב להישג מתקבל מידית ומוצב בצורה חזותית.

היו הראשונים לקבל חדשות ועדכונים חמים מהמערכת, ילדכם יודה לכם.

 

פעילות ילדים במחשב | מחשבת