להפעלת המשחק לחצו כאן

מנדלות לצביעה | דפי צביעה בנושא מנדלות, צבעו, סובבו והדפיסו

תיאור המשחק

משחק צביעה מתקדמת לילדים, של צביעת מנדלות מוכנות מראש. בפעילות זו נדרשים הילדים לרמת ריכוז גבוהה ולדיוק בעת הפעלת העכבר, במהלך צביעה של פריטים קטנים בשטחם. זכרו, ניתן להדפיס כל מנדלה ולצבוע ידנית מחוץ למחשב.

מהי מנדלה

מנדלה היא מעגל מקודש בשפה ההודית העתיקה – הסנסקריט. המנדלה מסמלת את היקום וצורתו. ציור המנדלה מייצג זרימה ממרכז המעגל החוצה וההפך. ויוצר מעגל אנרגטי. החומרים מהם יוצרים את המנדלה הם חומרים פשוטים, ומגוונים. התוצרים הסופיים יכולים להיות מורכבים ביותר. משמעות העיסוק ביצירת מנדלה בתרבויות שונות היא רוחנית, ומרפאה.

הדרכה

לחצו על כפתור הקדימון ע"מ להיכנס לסרטון שממחיש, כיצד להשתמש בתוכנה.

למי מיועדת התוכנה?

תוכנת Mandala Painter היא תוכנת יצירה לילדים. המנדלות שנכללו בתוכנה זו, אינן מורכבות מאד ומתאימות לילדים צעירים בגיל הרך. גם ילדים בוגרים יותר יוכלו להנות מהשימוש בתוכנה.

לצפייה בווידאו לחצו כאן

מנדלות לצביעה | תוכנת יצירה לילדים | דפי צביעה בנושא מנדלות

הערות המעצבים

ילדים אוהבים מאד ליצור לצבוע מנדלות, הם נהנים מהצבעוניות האין סופית של היצירות שלהם, ומהיכולת ליצור יצירה מאורגנת, שיכולה להראות כל פעם אחרת. מרפאים שונים טוענים כי לעיסוק במנדלות, סגולות מרפאות, ומרגיעות. ילדים העוסקים בצביעה והרכבת מנדלות, מתרכזים, וחשים הנאה רבה. מטרת התוכנה לאפשר לילדים לצבוע מנדלות שהוכנו מראש, לרמתם של ילדים צעירים. צביעת המנדלה במחשב, מאפשרת לילדים צעירים, צביעה מושלמת וקלה ומאפשרת סיפוק והנאה מהצבעוניות המשולמת של היצירה שהם יוצרים. אפשרות סיבוב המנדלה, מאפשרת להם להתבונן ביצירה שלהם, ולחוש כיצד התנועה של המנדלה מתרחשת מהמרכז החוצה.

 

מנדלות לצביעה - קידום מטרות חינוכיות נוספות

התוכנה Mandala painter היא תוכנת יצירה לילדים ומאפשרת לכל ילד להנות מעצם היצירה. הילדים אוהבים ליצור יצירות עגולות ונהנים מאוד מצביעת מנדלות. צביעת מנדלות מאפשרת פגישה עם צורות הנדסיות, משפרת ריכוז, יוצרת זרימה בחשיבה, וביצירה, משפרת קשב, אסתטיקה, סבלנות וקואורדינציה.

לחצו וקבלו 6 רעיונות לפעילות

האם הצביעה במחשב גורעת חלק מההנאה והרגיעה שבצביעה?

צביעה במחשב, אינה מאפשרת חלק מתהליך ההנאה והרגיעה שנוצר בתהליך הצביעה הידנית. אך מאפשרת לילדים צעירים להפיק מוצר מושלם, הגורם להם הנאה וגאווה. ילדים, שיש להם קשיים מוטוריים, וקשיים בהחזקת עיפרון, ימנעו מצביעת מנדלה ושימוש וצביעת דפי צביעה אחרים, בגלל המאמץ הנדרש מהם לביצוע המשימה. הצביעה במחשב, מאפשרת להם להנות מהצביעה ולא להימנע מיצירת יצירה ססגונית ויפה, ולהיות גאים בעצמם ופחות מתוסכלים. הצביעה במחשב דורשת מהם מיומנויות אחרות כמו קשר עין יד, דיוק, קואורדינציה, ומוטוריקה עדינה של כף היד.

כדי להתנסות בבנייה של מנדלות, ובצביעה ידנית של המנדלות, נסו את התוכנה Mandala Maker המאפשרת בנייה של מנדלות לצביעה ידנית.

 

היו הראשונים לקבל חדשות ועדכונים חמים מהמערכת, ילדכם יודה לכם.

 

Mandala Painter | דפי צביעה בנושא מנדלות | מנדלות לצביעה