עוברים לכיתה א’ או ממש מתחילים אותה?
זקוקים לעזרה בהכנות?

עוברים לכיתה א מתאים לילדי גן חובה וגם לילדים שתחילת דרכם בכיתה א’.

עוברים לכיתה א

שבוע ראשון יוצאים לדרך

עקרונות המשחק סרטון מומלץ

צילום פעילויות מתוך המשחק

 

 

לרכישה מידית לחצו כאן

לימודיסק לגילאי 5-6-7, משחקי הכנה לכיתה א’

חושבים שהכנה חווייתית יכולה לעזור?

עקרונות המשחק

עוברים לכיתה א’ במסע לימודי נוסף מבית לימודיסק. עלילה מרתקת ופעילויות מאתגרות בהן נפגש דוני (הדינוזאור החביב) עם חבורת ילדים לא מוכרת. הסיפור במשחק עוסק בתהליך של היכרות עם מקום חדש, הכרות עם השונה והתמודדות עם התחושות שמתעוררות מכך.

במשחק, עוברים לכיתה א’, למעלה מ- 60 פעילויות, בהם מסייעים הילדים לדוני להכיר מקום חדש, שפה ומושגים חדשים ולהתגבר על החששות המתעוררים בסביבה הבלתי מוכרת.

סיפור המשחק, מעורר ומפעיל את דמיון הילדים בפתרון בעיות ובהגשת עזרה לאחר. הסיפור משמש גם כאמצעי להעברת ההנחיות במשחק ובכך מאפשר להם עצמאות מלאה.

התכנים במשחק והדרך להפעלתו, הותאמו כך שהילדים יוכלו להפיק הנאה מכל פעילות תוך למידת משמעותית של תכנים מובנים.

משחק מחשב זה מתאים לילדים בני 5 עד 7, ילדי גן החובה וילדים הלומדים בכיתה א’, מבחינה רגשית, קוגניטיבית ומוטורית. המלצה: יש להכיר את אותיות ה א’ ב’ (בחלק השפתי) והמספרים עד 20 בחשבון, כתנאי מוקדם לניצול יעיל יתר של התוכנה .

מתודולוגית הלמידה בה בחרנו בעת תכנון המשחק, מבוססת על הנאה מהפעילות דרך תהליכי יצירה ועידוד היצירתיות ושימוש נרחב במשובים חיוביים ומגוונים. הגישה של מתן חיזוקים (“פידבק”) חיוביים מתמידים עם שמו הפרטי של כל ילד, מרגשת את הילדים ומעניקה להם חוויית הצלחה בלמידה וחיזוק הביטחון העצמי להמשך.

התוכנה נמצאה כמתאימה לקבוצות אוכלוסיה שונות, כולל לקויות למידה.

בחלק מהתכנים עוסקת, בפן השפתי, בראשית כתיבה וקריאה שנלמדים בשילוב שתי שיטות מוכרות, הפונטית וההוליסטית. לימודי החשבון עוסקים בחיבור וחיסור ומומחשים ויזואלית.

המשחק, עוברים לכיתה א, תוכנן גם לסייע בתרגול וחיזוק מיומנויות קיימות וחדשות ובהתמודדות עם תפקידי חיים חדשים כמו: עצמאות, קבלת החלטות, קבלת אחריות, מיקוד, קשב וריכוז, הבנת הנשמע והנקרא וגירוי ליצירתיות.

לרכישה מידית של המשחק

 

אולפן הקלטות
ראשית קריאה-דואר
לימודיסק - ראשית קריאה וכתיבה
מטריצות
צילום מילים
גיאוגרפיה של ארץ ישראל
גיאוגרפיה
הבנת הנשמע

לקוחות מספרים על לימודיסק

קיבלתי המלצות חמות על המשחק מרעות שכנתי, ביתה משחקת במשחק לימודיסק לגדולים (שש עד תשע) מזה חודשים מספר. החלטתי לרכוש את לימודיסק (חמש עד שבע) עבור אנה ביתי, שעולה גן חובה. המשחק פשוט "מדליק" אנה חוזרת ומקשיבה לסיפור המעשה ופועלת באופן עצמאי בהתאם להוראות, מעבר לזמן החופשי אותו קיבלתי, איכויות המשחק ותכניו חינוכיים ומלמדים. אנה למדה לכתוב ולקרוא את המילים אותם מלמד דוני במשחק.
ראיתי את המשחק באירועי חוצות היוצר בירושלים. המשחק נראה צבעוני ומושך והחלטתי לרכוש אותו לתום נכדי בן החמש. המשחק התקבל בשמחה ע"י אסתר ביתי, מסתבר שלתום יש את המשחק הראשון (לימודיסק לבני שנתיים עד שש) והiא משחק בו בהנאה. לאחר שראיתי את תגובתו ואת תכני הלמידה במשחק התקשרתי לצופי להזמין שני עותקים נוספים עבור לאה ובניה נכדי. למרות ההתנגדות הראשונית של בני (משפחה חרדית מירושלים) התקשר לאחר מספר ימים לבשר כי "אישר" את המשחק והחברה נהנים.
רכשתי משחק לימודיסק לגילאי שש עד תשע עבור רעות ביתי כשעלתה לכיתה ב'. השבוע כשמלאו לרוני, ביתי השנייה, חמש, רכשתי ללא כל היסוס את משחק לימודיסק לעוברים לכיתה א' (חמש עד שבע). אני יכולה לדווח על הנאה צרופה מהשימוש במשחק, לומדת לחבר אותיות למילים, מקשיבה בריכוז לסיפור אודות המפגש של דוני עם קבוצת הילדים, נהנית לפעילויות בבית הדואר ועוד. תודה לכם, המשיכו ליצר משחקים כאלה.

לרכישה מידית של המשחק

מה ניתן ללמוד באמצעות משחק זה?

עוברים לכיתה א, תכני המשחק

(למידע נוסף לחצו על ה+)
שפה
שימוש בשתי הגישות המובילות ללימוד שפה (הפונטית וההוליסטית) בתהליך ההכנה לקריאה וכתיבה.במשחק נכיר ונכתוב כ - 200 מילים חדשות.תרגול קריאה והבנת הנשמע.
חשבון
הבנה חווייתית של פעולות חיבור וחיסורהכרת ופתרון מטריצותקומבינטוריקה
זיכרון
תרגול זיכרון חזותיהבחנה בפרטיםתרגול זיכרון שמיעתי
כישורים מוטוריים
פעילויות לתרגול מוטוריקה עדינההתמצאות במרחב וכיווניםפעילות מורכבת של קואורדינציה באמצעות קשר של עין-יד בהפעלת העכברתרגול תזמון (Timing)
רגשות
התמודדות עם תחרות הצלחה וכישלון,ביישנות ופרידהקבלת השונההיכרות עם מילים והבעות המתארות רגשות.
הרחבת אופקים
תכנים נוספים עימם נפגשים הילדים במהלך המשחק:פירמידת המזון ומיון פריטי מזוןהכנת מתכוניםזהירות בדרכים (הכרת תמרורים לילדים)אומנות ויצירהבניה באמצעות חלקי טנגרםבניית עץ המשפחהגאוגרפיה והכרת ישראל הכרת כיווני יסוד ומידע על ישוביםהיכרות עם משפחות בעלי חיים ומיון לפי קטגוריותפעילות חווייתית במשלוח דואר (קבלת וכתיבת מכתבים)תפעול שעון, הכרת לוח זמניםועוד...

יתרונות הלמידה באמצעות תוכנת לימודיסק

למידה חווייתית באמצעות משחק ויצירה

הפעלת חושים שונים במשחק (ראיה, שמיעה, ניתוח, ארגון וזיכרון)

הילד מעורב ומשפיעה על תהליך הלמידה

הלמידה מתקיימת בתהליך טבעי וכמעט בלתי מורגש

מסגרת הסיפור וה”פידבק” התדיר יחד עם התייחסות אישית בשמו של כל ילד, מאתגרים ומזמינים לשוב ולשחק

לרכישה מידית של המשחק