להפעלת המשחק לחצו כאן

פזלים לילדים | משחקי פזל לילדים בגיל הרך

תיאור המוצר

משחק חשיבה לילדים – לפניכם 11 לוחות של פזלים חמודים, פשוטים ומורכבים, לפתרון.

צפו בווידאו משחקי פאזל לילדים בגיל הרך

למי מיועדת התוכנה

קבוצת משחקי פזל אלה, מיועדות לילדים בגיל הרך, בקבוצה משחקים זו בונים הילדים פזלים עם חלקים גדולים במספר חלקים קטן.

הדרכה

לחצו על כפתור הקדימון וצפו בסרטון המתלווה לדף זה. הסרטון ממחיש, כיצד להשתמש בתוכנה.

מהו פזל

פזל בעברית – תצרף – הוא חידה ויזואלית. תומנה או ציור, מפורקים למספר חלקים, אשר צריך לחברם בחזרה . הפזל הראשון נוצר בסביבות 1760 ע"י ג'ון ספילברי, ונועד למטרות לימודיות. רק בסוף המאה ה-19 החלו ליצר פזלים לילדים, שנועדו גם למשחק. במהלך למעלה ממאתיים שנה, גדל מאד ייצור הפזלים, אשר הופקו מחומרים שונים ובצורות שונות – משחקי פזל מעץ, משחקי פזל מקרטון, משחקי פזל זוהרים, משחקי פזל שנוסף להם ריח, משחקי פזל שנוסף להם פרווה, משחקי פזל תלת מימדיים ועוד. בעשורים האחרונים, נכנסו משחקי הפזל גם לז'אנר משחקי חשיבה לילדים. נוצרו תוכנות אוטומטיות שמצליחות להפיק פזלים מכל תמונה שאותה מעלים למחשב, ונוצרו כלים שונים לעיצוב והפקת פזלים, לימודיים ומשחקיים.

הערות מעצבים

מטרות

בעזרת משחקי פזל אלה, ניתן לעבוד עם הילדים, על סבלנות, שליטה מוטורית, קשר עין יד, אבחנה בפרטים קטנים, יכולת אינטגרציה חזותית הנעשית דרך דמיון, ודרך זיכרון.

באופן כללי מטרת משחקי פזל היא לפתח חדות הבחנה בפרטים במהלך צפייה והסתכלות, פיתוח אבחנה בפרטים קטנים ויכולת אינטגרציה חזותית. כאשר עובדים עם פזלים מעץ או מקרטון, מתקיימת גם עבודה על קואורדינציה ויציבות היד. משחקי פזל במחשב מאפשרים התפתחות של מרכיבי מוטוריקה וקואורדינציה בעבודה עם עכבר המחשב.

ילדים בעלי קשיים מוטוריים שאינם יכולים לתרגל את המרכיבים ההתפתחותיים בהרכבת פזל, משום שהם מאד מתוסכלים מהקושי בפעילות המוטורית. על מנת לאפשר להם לתרגל כישור התפתחותי אחד (הבחנה בפרטים) מומלץ להשתמש בבניית פזלים לילדים במחשב, כאשר הילד מקרב את החלק הנכון למקום הנכון, נעשית פעולה של הדבקה אוטומטית של החלק למקום הנכון. זו יכולה להיות דרך לאפשר לילד לפעול בחלק חזק שלו ולטפח אותו בלי הצבת מחסומים מוטוריים.

 

מדוע להשתמש במשחקי פזל במחשב

משחקי פזלים לילדים במחשב אינם באים במקום משחקי פזל מקרטון או עץ. משחקי פזל במחשב מהווים תוספת. הם מקדמים את אותם הדברים הניתנים לקדם אצל ילדים כמו במשחקים קלסיים, אך מקלים על הילדים בהקשרים מוטוריים. ילדים בעלי קשיים מוטוריים יכולים להתאמן על שאר הדברים ולהנות מהם, וילדים ללא קשיים יכולים פשוט להנות מריכוז רב של משחקים במקום אחד.

היו הראשונים לקבל חדשות ועדכונים חמים מהמערכת, ילדכם יודה לכם.

פזלים לילדים | משחקי פאזל לילדים בגיל הרך