להפעלת המשחק לחצו כאן

תווים לפסנתר וירטואלי לילדים

תיאור המשחק

ילדים יכולים לשחק במשחק – תווים לפסנתר וירטואלי – באופן עצמאי, הם יכולים לנגן בפסנתר, ולצפות בשורת התווים שיצרו. ניתן ליצור שילוב צלילים, להקליט אותם ולהשמיעם שוב ושוב. התוכנה מאפשרת לילדים לנגן שירי ילדים או קטעים מובחרים מתוך שירי ילדים מוכרים.

לחצו על הווידאו לצפייה במשחק


תווים לפסנתר וירטואלי לילדים

 

למי מיועד המשחק

 

התוכנה מיועדת לילדים בגיל הרך ולילדים, שנפגשים לראשונה עם שפת התווים. המשחק מראה בצורה ויזואלית ברורה מאד, איזה קליד יוצר איזה תו. ומאפשר לימוד של שפת תווים לפסנתר, בצורה חזותית וקולית. תווים לפסנתר וירטואלי, איננו תחליף ללימוד ותרגול רגילים של תווים ופסנתר, הוא יכול להוות מפגש ראשון , ידידותי, ופשוט לילדים צעירים מאד, הרבה לפני שיתחילו ללמוד פסנתר.

הדרכה

לחצו על כפתור הקדימון בראש העמוד וצפו בסרטון שממחיש כיצד להשתמש בתוכנת המשחק.

רעיונות מעצבים

המשחק תווים לפסנתר, אינו במקום לימוד ותרגול רגילים של תווים ופסנתר . היא יכולה לאפשר מפגש ראשון, ידידותי, ופשוט לילדים צעירים מאד, הרבה לפני שהתחילו בלמודי הפסנתר.

ילדים יכולים לשחק במשחק – תווים לפסנתר – באופן עצמאי, יכולים לנגן בפסנתר, ולצפות בשורת התווים שיצרו. אך ניתן להשתמש במשחק, כאמצעי ראשוני ללימוד תווים לפסנתר, לתרגול שילוב פשוט של צלילים, ליצירת שורת מנגינה, אשר אותה ניתן להקליט.

באמצעות תוכנה זו, ניתן גם להתנסות בקריאת תווים, ולהיעזר בצבעים נלווים. קריאת התווים, מעבירה לילדים תחושה של מסוגלות.

הלחנה, היא דרך מתקדמת מאד לקשר, בין צלילי מוסיקה לבין הסימנים המלווים אותם. תוך כדי תהליך ההלחנה, הילדים יכולים לראות את הקשר המידי בין מיקום תו בפסנתר, ובין הצורה שלו. משחק עם שילובים שונים של תווים שאינם מורכבים מדי, ואינם ארוכים מדי, יכול לתת לילדים התנסות ראשונה, עם השליטה שלהם ביצירת מנגינה.

עוד רעיונות

המשחק מאפשר לילדים מפגש ראשון עם היכולת ליצור מנגינה, מתוך שילובים שונים של תווים לפסנתר, תוך כדי התבוננות במראה התו האמתי שאותו הם יוצרים.

כאן אולי המקום לכמה הבהרות לגבי הפסנתר הווירטואלי:
ישנם פסנתרים טובים ולא טובים.
הגודל קובע, ולא קובע.
לכל פסנתר אפשר להתרגל.
אם אתם רוצים באמת להכיר את הפסנתר לעומק, הדרך הטובה ביותר להתחיל כאן ואח"כ אולי לנגן עליו קונצרט אמתי בפני קהל.

היו הראשונים לקבל חדשות ועדכונים חמים מהמערכת, ילדכם יודה לכם.

תווים לפסנתר וירטואלי | פעילות יצירה פסנתר וירטואלי